خرید فینگرجوینت | بهترین فینگر جوینت| قیمت فینگر جوینت ۱۴۰۳|ساخت فینگر جوینت

تخته فینگر جوینت

همه چیز در مورد فینگر جوینت؟

 1.  ورقه فینگرجوینت یعنی چه ؟
 2. چگونه میتوانیم یک  پنل فینگرجوینت مرغوب تهیه کنیم ؟
 3.  ورقه هی فینگر جوینت برای چه کارهایی مورد استفاده قرار می گیرد؟
 4. بهترین چوب برای ساخت صفحات فینگر جوینت چه نوع چوبی است ؟
 5.  پانل های فینگر جوینت چگونه ساخته می شود؟
 6. چگونه از آسیب خوردن  صفحه فینگر جوینت مان جلوگیری کنیم ؟
 7. قیمت انواع  ورقه هایفینگر جوینت
 8. راه های ارتباطی و تماس با ما ؟

 فینگرجوینت یعنی چه ؟

در تمامی دوران زندگی بشر اولین کاری که بعد از قطع درخت انجام می دهد این است که آن را به تکه های کوچک تقسیم میکند تا بتواند به راحتی از آن برای ساخت وسایل استفاده کند.در برش چوب به قطعات کوچک علاوه بر اینکه ممکن است ضایعات زیادی ایجاد شود بعضی از درختان از داخل پوسیده می باشند و مجبور  می شویم الوارها را به قطعات کوچک تر نیز برش دهیم.

فینگر جوینت روشی است که در آن قطعات کوچک چوب را با روش شانه ای به یکدیگر وصل می کنند و از این طریق یک صفحه بزرگ برای انجام کارهای نجاری ایجاد می کنند.

فینگرجوینت در زبان فارسی به معنای اتصال انگشتی است و علت نام گذاری  بدلیل شباهت اتصال فینگر جوینت به انگشت های دست هنگام گرفتن یکدیگر می باشد.

البته باید به این موضوع توجه کرد که فینگر جوینت ها از چوب های کوچک تشکیل شده اند نه از ضایعات چوبی و در مقایسه با نئوپان که از ضایعات چوبی ساخته شده است از مقاومت بالایی برخوردار  هستند.

در روش فینگر جوینت ابتدا تکه های کوچک مستطیلی شکل چوب به یکدیگر چسبانده شده و پروفیل را ایجاد می کنند سپس از اتصال این پروفیل ها فینگر جوینت ساخته می شود.

 شما می توانید برای خرید فینگر جوینت به بازرگانی هادی چوب مراجعه کنید  شما می توانید تمامی فینگر جوینت های مورد نظر خود را در بازرگانی هادی چوب پیدا کنید برخی از این فینگر جوینت ها عبارت اند از:

فینگر جوینت آکاسیا

فینگر جوینت راش

فینگر جوینت بلوط

فینگرجوینت رابر وود

فینگرجوینت ساپلی

فینگرجوینت روسی

فینگرجوینت پالونیا

و …

چگونه می توانیم یک فینگرجوینت مرغوب تهیه کنیم ؟

فینگر جوینت ها در مقایسه با تخته های  چوبی دیگر دارای مزایای زیادی هستند شما میتوانید در هنگام خرید فینگر جوینت به این ویژگی ها توجه کرده و بهترین فینگر جوینت را خریداری کنید.

بعضی از این ویژگی ها عبارت اند از:

 • فینگر جوینت ها۱۰۰% از  چوب طبیعی می باشند و ماده زیان آور و سرطانزا در آن ها بسیار کم است.
 • فینگر جوینت ها کاملا بهداشتی هستند و در انواع محیط ها از جمله آشپزخانه می توان از آن ها استفاده کرد.
 • یکی از ویژگی های بارز فینگر جوینت ها این است که بیشتر آن ها در مقابل پوسیدگی بسیار مقاوم هستند و می توان از آن ها در آشپزخانه استفاده کرد بدون آن که نگران بادکردگی آن ها شد .
 • فینگر جوینت ها هزینه باند و لبه نداشته و سطح صاف و صیقلی درخشنده ای دارند.
 • فینگر جوینت ها ضربه پذیر بوده و در برخورد با ظروف سر و صدای حداقلی ایجاد می کنند.
 • فینگر جوینت ها در ابعاد بالا نیز از پایداری بالایی بر خوردار هستند
 • با توجه به اینکه در ساخت فینگر جوینت، قطعات کوچک چوبی به یکدیگر متصل شده و پروفیل های انگشتی و در نهایت صفحات چوبی را ایجاد میکند به همین خاطر تغییر سایز و ابعاد، پیچیدگی و تابش در این صفحات بسیار کم اتفاق می افتد .
 • فینگر جوینت ها دارای دوام و مقاومت بالا نسبت به تغییرات حرارتی و رطوبتی هستند.
 • استفاده از چسب طبیعی و کاملا سازگار با طبیعت و عاری از هرگونه مواد سمی با استانداردهای دقیق در ایجاد اتصالات بین صفحه و خشک کردن قطعات چوبی قبل از تولید باعث می شود تا فینگر جوینت ها از مقاومت بالایی در برابر عوامل خارجی از قبیل حرارت و رطوبت برخوردار باشند .
 • از فینگر جوینت می توان برای ساخت انواع سازه های چوبی استفاده کرد .

فینگرجوینت برای چه کارهایی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

فینگر جوینت ها صفحات لوکس و همه کاره ای هستند به طوری که می توان برای ساخت انواع وسایل و سازه چوبی از آن ها استفاده کرد.

می توانیم به چند مورد از این کاربرد های فینگر جوینت اشاره کنیم:

 فینگر جوینت برای صفحه های کابینتی

 فینگر جوینت به عنوان دیوارپوش و کفپوش

 فینگر جوینت برای درب ها و پله های چوبی

میز، صندلی، کمد و …

استفاده از فینگر جوینت در منبت کاری

ساخت انواع ظروف دکوری و آنتیک

بهترین چوب برای ساخت صفحات فینگرجوینت چه نوع چوبی است؟

برای ساخت فینگر جوینت از چوب های مختلفی استفاده می شود . هر یک از این فینگر جوینت ها کاربرد متفاوت خود را دارا می باشند. شما برای انتخاب یک فینگر جوینت متناسب با نیاز و نوع کاربریتان می توان با مشاوران بازرگانی هادی چوب تماس گرفته و از مشاوره رایگان برخوردار شوید. مطمئن باشید که با مشاوره ما می توانید بهترین و مرغوب ترین فینگر جوینت را با هزینه ی بسیار پایین تر از بازار تهیه کنید.

برخی از چوب هایی که در ساخت فینگر جوینت مورد استفاده قرار می گیرد عبارت اند از: راش، بلوط، صنوبر، بلوط، گردو،آکاسیا،روسی،ونگه، ساپلی، رابروود و پالونیا، درخت باران … که می توان با توجه به نوع نیاز از هر یک از این چوب ها استفاده کرد؛ همچنین میتوان از ترکیبی از این چوب ها استفاده کرد و یک ترکیب زیبا و محکم از صفحات فینگر جوینت ایجاد کرد. به فینگر جوینت های ترکیبی فینگر جوینت میکس نیز گفته می شود.

فینگرجوینت چگونه ساخته می شود ؟

برای ساخت فینگر جوینت همانند صفحات چوبی دیگر اولین کاری که انجام می شود قطع درختان و پوست کنی آن ها می باشد . بعد از این مراحل  تنه های درختان را به الوار های چوبی برش داده و با کوره های مخصوص خشک می کنند.

بعد از خشک کردن چوب ها الوارهایی که دچار نقص و ایراد باشند جدا شده و به بخش تولید نئوپان فرستاده می شوند.

سپس الوار ها را به قطعات کوچک تر برش زده و در اندازه های یکسان دسته بندی می کنند . بعد از این قطعات را شانه زده و مقدمات اتصال انگشتی را ایجاد می کنند. قطعه های شانه زده را علامت گذاری کرده و در کنار یکدیگر قرار داده و با استفاده از چسب های مخصوص به یکدیگر متصل می کنند.

.در مرحله ی بعدی قطعه های به هم چسبیده پرسکاری شده و پروفیل را ایجاد می کنند. سپس پروفیل ها را از قسمت سرو ته رنده کاری می کنند تا سطوح صافی بدست آید. بعد از این کار نوبت به پرسکاری پروفیل ها و ایجاد فینگر جوینت می رسد که در این مرحله است که فینگر جوینت خام تشکیل می شود سپس صفحات ایجاد شده را با دستگاه سندینگ فیشینگ می کنند و در صورت درخواست مشتری رنگ آمیزی می شود .

چگونه از آسیب خوردن فینگر جوینتمان جلوگیری کنیم ؟

فینگر جوینت ها  یکی از جزئیات زیبایی و راحتی اماکن زیبایی بوده و اغلب بخاطر نمای طبیعی، عمر طولانی و اقتصادی بودن مورد توجه بسیاری از مصرف کنندگان قرار می گیرند.

فینگرجوینت ها برای زیبا ماندن نیاز به نظافت و مراقبت با مواد صحیحی می باشند. بدین منظور جهت نظافت و نگهداری راحت و مطمئن شما روش هایی ارائه کرده ایم که با رعایت آن ها میتوانید زیبایی و تمیزی همیشگی را برای صفحات فینگر جوینت خود به ارمغان بیاورید.

 قدم اول در تمیز کردن گرد گیری می باشد که میتوان با دستمال نرم این کار را انجام داد. تا از آسیب رساندن به صفحات جلوگیری کرد.

مرحله بعدی مرحله شستشوی صفحات فینگر جوینت می باشد که در این مرحله انتخاب مصالح درست یکی از مهم ترین اصول به شمار می رود. برای سطوح فینگر جوینت که احتمال آسیب دیدنشان بلحاظ مواد شیمیایی سخت وجود دارد ملزم به استفاده از نظافت کننده های ویژه تولید شده جهت این کار می باشد. با انتخاب درست مواد شوینده عمر و زیبایی صفحات فینگر جوینت بیشتر می شود. بعد از شستشوی صفحات فینگر جوینت میبایستی سطح مورد نظر را خشک کرد. با وجود اینکه صفحات فینگر جوینت نسبت به رطوبت مقاومت بالایی دارند ولی رطوبت طولانی مدت سبب پوسیدگی صفحات می شود.

در صورت ریخته شدن هرگونه ماده شیمیایی نظیر رژ لب، لاک و مرکب و مواد چسبنده ای که تمیز کردن آن ها سخت میباشد بایستی برای پاک کردن آن مقداری ماده نظافتی ویژه فینگرجوینت را بر روی دستمال مرطوبی ریخته و آن را پاک کنیم.

به این نکته توجه کنیم که در دستمال هایی که برای پاک کردن سطوح فینگر جوینتی استفاده می کنیم نباید مواد فلزی وجود داشته باشد زیرا ممکن است خراش هایی بر روی صفحات فینگر جوینت ایجاد کند.

در تمیز کردن سطوح فینگر جوینت توجه داشته باشید که از مواد شیمیایی با غلظت بالا استفاده نکنید. همچنین سطوح صفحات فینگرجوینت را در معرض اجسام سنگین،سخت و نوک تیز قرار ندهید.

قیمت فینگر جوینت

 قیمت فینگر جوینت ها متناسب با جنس چوبی است که در آن به کار برده شده است. بازرگانی هادی چوب، عرضه کننده انواع تخته ها و چوب های خارجی، بهترین و نازل ترین قیمت ها را برای شما مشتریان عزیز در نظر گرفته است. برای اطلاعات از قیمت ها با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

راه های ارتباطی و تماس با بازرگانی هادی چوب فینگر جوینت چهاردانگه ، عرضه کننده انواع تخته ها و چوب های آمریکایی، آفریقایی و اروپایی؟

۰۲۱-۹۱۰۰۷۵۷۶

۰۲۱-۷۶۲۱۱۴۷۱

۰۲۱-۳۳۲۸۱۵۸۹

t.me/hadichoob_co

hadichoob@

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

47 − 46 =

تماس مستقیم 02133281589